MHP İlçe Başkanı Çilek : “Şarkışla geleceğine yön veriyor”


Bu haber 2019-03-04 15:40:17 eklenmiş ve 172 kez görüntülenmiştir.

MHP Şarkışla Belediye Başkan Adayı Cemil Çelik, seçim arefesinde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Seçim çalışmaları esna- sında diğer partilerin seçim büroları ve adayla- rını da ziyaret eden Çelik, geçtiğimiz hafta Şarkışla Devlet Hastanesi ve Şarkışla Kaymakamlığı’na da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Diğer taraftan MHP Şarkışla İlçe Başkanı Alperen Hakan Çilek’de gazetemize yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti. “İlçemiz Anadolu’nun en doğal özelliklerini barındıran ismiyle ülkemizde tanınan, bilinen, önemli değerleriyle; mensubu ve yaşayanı olmaktan gurur duyulan bir şehir fakat hepimiz biliyoruz ki buralı olmak güzel ama burada yaşamak zor. Şarkışla’da yaşarken çekilen sıkıntı gurbette olunca özleme dönüşür.Bunu Şarkışlalı olup da bir süre çeşitli sebeplerle gurbete gitmiş her hemşehrimiz bilir ve hisseder ama dışarda bize nesini seviyorsun diye soranlara verdiğimiz cevaplar maalesef ki yaşadığımız özlemi tarif edebilecek kadar somut ve her insanın kabul edeceği kadar gerçek olamamaktadır.

İnanıyorum ki bu şehir bizden sonra da ayakta kalmaya, önemli bir yerleşim yeri olmaya devam edecektir ama geleceğimize olan sorumluluğumuz gereği bu şehre yapmamız gereken hizmeti, sağlamamız gereken fedakarlığı temel problemlerimizi kısa, orta ve uzun vadeli planlarımızı ne kadar hayata geçirdiğimizi; bu şehrin kültürünü imarına ne kadar yansıtıp, sanatını sosyal hayatımız ile ne denli bütünleştirdiğimizi sorgulamalıyız. Aşık Veysel’in bir parka verilen ismi ne bizi ne de Veysel’i geleceğe taşır. Veysel’in gönül penceresiyle dünyayı görmek-görebilmek vedahi onun gördüklerini dünyaya anlatabilmek asıl amacımız olmalıdır. Muhsin Yazıcıoğlu’nun vatan-millet sevgisini, devlet adamlığını üstgeçitlere, camilere ismini vererek aktaramayız. O duruşun kaynağını Türk İslam alemine nasıl aktarırız? bunu düşünmeliyiz. Sefil Selimi‘yi tanıtmadan Şarkışla büyüyemez. Bu doğrultuda Kentsel dönüşüm ile kadim mahallelerimizin tekrar canlanmasını sağlayabiliriz.

Organize sanayimizde birden fazla ürünü markalaştırmalı, kent ekonomisine katkı sağlayacak iş ve işletmeleri desteklemeli, hayvan pazarımızı dünya ticaretine açma bağlantıları yapmalı, sporu rutin hayata dahil etmeli,spor yapmamayı rahatsızlık verici bir duygu haline getirmeli,amatör branşlarla ilgili altyapı ve faaliyetleri dert edinmeli, kültürel faaliyetin olmadığı bir günün hesabının verilemeyeceğini düşünen yöneticilerle çalışmalı, bu şehirde yaşamayı avantaj; buralı olmayı gurur verici bir duygu haline getirmeyi amaçlamalıyız.

Saygıdeğer Şarkışlalılar şu anda içinde bulunduğumuz seçim ortamını 5 yıllık bir yönetimi iş başına getirmek için değil de binlerce yıllık şehrimizin geleceğini tasarlayacak,gelecek nesillerimize umut olacak proje ve fikirleri hayata geçirmek için bir fırsat olarak görmek,burada yaşayan her hemşehrimizin sorumluluğudur.

Hep birlikte tasavvur edelim: Bir defaya mahsus anlattıklarımı yaşadığımız bir Türkiye bir Şarkışla düşünelim. Sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin sürekli üzerinde durduğu beka sorunu düşüncesini bir yok oluş meselesi değil de bekamızın bir varoluş mücadelesine dönüştüğü, Türklüğün ve İslamiyetin bütün kara parçalarında egemen olduğu, Turan ülkümüze, Kızılelma hedefimize çok yakın olduğumuz bir zaman diliminde yaşadığımızı ama ilçemizin kendi kültürünü değil başıboş bir kültürü ; bütün dünyanın kabul ettiği sanatçılarının ,ozanlarının ,aşıklarının unutulup serkeş-vurdumduymaz bir sanat anlayışının hakim olduğu; imarda ve teknik işlerde bütüncül bir yaklaşımın değil de düzensiz-nizamsız bir keşmekeşin olduğu ,sosyalliğin, kadınların ve çocukların huzurlu ve güvenli bir ortamda değil de nahoşluklarla ve istismarla dolu bir ortamda yaşadıklarını düşünün. İşte o zaman bu hayal çöküntüye uğrar ve en sonunda da bizi yok etmeye çalışan ülkelerle veya sadece dediğim dedik diyen siyasilerle yönetilmeye,ekonomik sıkıntılar çekmeye,kültürsüz ve anlamsız yaşamaya mahkum oluruz. Her Şarkışlalı’nın gönlünde şehrimizin gelişip güzelleşmesine tanık olma arzusu olduğundan eminim. Bugüne kadar yaşamadığımız şekilde farklı düşüncelerin hakim olduğu bu seçim sürecini yaşarken nacizane fikirlerimi paylaşmak istedim. Bir de bu açıdan düşünmenizi tavsiye eder sağlıklı, huzurlu bir hafta dilerim.”dedi.

ETİKETLER : Cemil Çelik MHP Şarkışla
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
ŞARKIŞLA HABER SİVAS HABER  SİVAS ŞARKIŞLA KIZILIRMAK GAZETESİ RESMİ HABER PORTALI
© Copyright 2019 SİVAS ŞARKIŞLA KIZILIRMAK GAZETESİ RESMİ HABER . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi